Fatih Mah. Ege Cad. No : 22 Sarnıç Gaziemir / İzmir 0 (232) 254 13 12 - 21
Ana Sayfa Ürünlerimiz Mobilya Destekleyici Malzemeler Dekoratif Malzemeler

Dekoratif Malzemeler

Sektörün diğer ürünlerinden farklı olarak panellerimiz; %100 doğal ürünlerden el işçiliği ile hazırlanmış panellerdir. Yüzey kaplaması, tasarımınızda odak noktasıdır; dekoratif plakalar ile yüzey kaplamalarınızda dilediğiniz dizaynı elde edebilirsiniz. 

Günümüzün trendlerinden organik ürün kullanım alışkanlığını, dekorlarınızda da uygulayabilirsiniz; doğal yapılı ürünlerimizden seçerek yüzey kaplama işlerinizde de kullanabilirsiniz. 

Ürünlerimiz; modüler mobilya üreticileri, mimarlar, özel proje imalatçıları ve genel sektör dekorasyon işi yapanlar için uygun ve kullanışlıdır. 

Hindistan Cevizi Kabuğundan Plakalar



İç ve dış mekan her türlü duvar dekorasyonlarında, mobilya tasarımlarında, kapı / kapak uygulamalarında, elips / yuvarlak gibi kolon, banko gibi bir çok dizayn alanında kullanılabilir. Ürünün orijinalliğini bozmadan, ürünümüzü farklı geometrik şekillerde de kullanabilirsiniz; ek yerlerinden ayırarak farklı ölçülerde tekrar bir araya getirmek mümkündür. 

%100 doğal, çevreye duyarlı, estetik, dayanıklı, hafif, uzun kullanıma uygun malzemelerdir. Uygulaması kolay, hızlı ve hata göstermeyen türdendir. Temiz olan tüm yüzey alanlara yapıştırılabilir, kullanım kolaylığına sahiptir. Dayanıklı olmasına karşın herhangi bir tamir gereksiniminde, hasar giderimi de oldukça rahattır. Dizayn olarak eşsiz tasarımlar yaratılabilen dokuya sahiptir. 

Ürünlerin orijinal ölçüleri ortalama 30cm-30cm civarında, kare şeklindedir.

Arka yüzeyi örgü yapıya sahip karolar, dalgalı ya da oval yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilir. Montaj işlemi, çeşitli yapıştırma teknikleri veya çift taraflı bant ile bile uygulanabilir. 

Bambu Plakalar



Arka yüzeyinin örgü yapıya sahip başka bir ürünümüz de Bambu yüzey kaplamalardır. Dalgalı ya da oval yüzeylerde de rahatlıkla kullanılabilir. İç ve dış mekan, her türlü duvar dekorasyonlarında, mobilya tasarımlarında, kapı / kapak uygulamalarında,elips / yuvarlak gibi kolon, banko uygulamalarında gibi bir çok alanda kullanılabilir. 

Doğaldır, diğer tüm ağaç çeşitlerine göre daha sert (meşeden %23 daha sert) olup, kendine özgü hare yapısına sahiptir.Suya dayanıklıdır. Islak mekan duvarlarında bile rahatlıkla kullanılır. 

Uygulaması temiz, hızlı ve kolaydır. Yangını desteklemez. Temizliği kolay ve hijyeniktir. Üzeri özel vernikli olduğundan kir ve leke tutmaz, ıslak bezle rahatlıkla silinebilir. 

Kullanım alanına uygun olarak çift taraflı bant ile montajlamak mümkündür. 

Doğal ağaç parçalarından hazırlanmış plakalar 

Bambu muz kabuğundan hasırlar 

3 Boyutlu PVC Plakalar



Özellikle ticari mekanlarda, otel lobilerinde, sahne, fuar ve vitrin dekorlarında ve bunlar gibi birçok alanların duvar dekorasyonlarında kullanılabilir.Çok hafif olmaları dolasıyla kolay montaj özelliğine sahiptir. Fakat sert yapıda oldukları için darbe, nem ya da rutubete dayanıklıdır.İstenilen her renge boyanabilir. Boyama uygulaması da oldukça rahattır. Düz yüzeylere malzemeye uygun yapıştırıcılar ile monte edilir. Dizayn anlamında 3 boyutlu görümü sayesinde yaratıcı motifler elde edilebilir; ışık efektleri yaratılabilir. 

Boyanabilir Fiber Plaka (Fibercement)



Bu malzeme çimento levhadan oluşturulmuştur. Dış etkenlere karşı sonsuz dayanıklıdır; sudan, ateşten etkilenmeyen ve sürekli olarak proje üretmeye elverişli boyanabilir doğal bir malzeme yapısı vardır. Darbelere dayanıklıdır, ağır darbe sonucu oluşan hasar tamiri yapılır, sorunsuzdur. 

Dizayn ve görsel düzenleme için çok uygun malzemelerdir. Fiber plakalarla bina üzerinde sahte kolonlar, kirişler, saçaklar ve bu saçakların birtakım özel kesimleri yapılıyor. Taş desenli görüntüler, yalı baskı modelleri, düz plaka gibi bir çok uygulama çeşitliliği vardır. Bunların üzerine normal su bazlı plastik boya, altın varak, bakır, gümüş, tuğla desen boyalar kullanılabilir. Ürünün en önemli özelliği; binanızı ahşap rengi yaptığınız gibi birkaç sene sonra bu ahşap renginden bıkıp değiştirmek istediğinizde tamamen metal bir görüntü kazandırabiliyorsunuz. Daha sonra çok güzel bir bakır rengine de çevirebiliyorsunuz. Çünkü ürünün her türlü boyayı kabul eden bir yüzü var. 

High Gloss Levha



İleri ve eşsiz bir teknoloji ile, çeşitli endüstriyel proseslerden geçerek, dekoratif parlak yüzeyli ahşap paneldir. Melamin yüzeye mükemmel bir tutunum sağlar; çizilme, sarsıntı ve aşınma direnci olan, sert bir yüzeylidir. Ayrıca UV ışınlarına ve kimyasallara karşı dirençlidir. Berkfa parlak levhaları; mutfak, banyo, ev, ofis ve her türlü dekorasyon işleri için modern, zarif ve ayna parlaklığında mobilya kombinasyonları yaratır. Aşınmaya, darbeye ve çizilmeye dayanımlı levhalar; farklı renk seçenekleriyle, mekanınızı ayna parlaklığı ile zenginleştirecek. Parlak görüntüsünü uzun sure koruyan teknoloji ile üretilmiştir.

Telefon

0 (232) 254 13 12 - 21

E-Mail

berkfa@berkfa.com

Adres

Fatih Mah. Ege Cad. No : 22 Sarnıç Gaziemir / İzmir